NM i symjing 1969
Noregsmeisterskapen i symjing 1969 vart avvikla i Frognerbadet i Oslo i dagane frå 1. til 3. august 1969. Meisterskapen omfatta 25 individuelle tevlingar, 13 for menn og 12 for kvinner, dessutan tre stafettar, to for menn og ein med kvinner.
Menn endre
100 m fri endre
Plass | Utøvar | Lag | Tid |
---|---|---|---|
Ørjan Madsen | Bergens Svømmeclub | 56,4 | |
Ulf Gustavsen | Oslo Idrettslag | 56,5 | |
Sverre Kile | Bergens Svømmeclub | 59,2 |
200 m fri endre
Plass | Utøvar | Lag | Tid |
---|---|---|---|
Ulf Gustavsen | Oslo Idrettslag | 2,03,1 | |
Ørjan Madsen | Bergens Svømmeclub | 2,05,1 | |
Sverre Kile | Bergens Svømmeclub | 2,05,8 |
400 m fri endre
Plass | Utøvar | Lag | Tid |
---|---|---|---|
Sverre Kile | Bergens Svømmeclub | 4.19,7 NR | |
Ulf Gustavsen | Oslo Idrettslag | 4.21,3 | |
Carsten Wangsmo | Bergens Svømmeclub | 4.34,2 |
1500 m fri endre
Plass | Utøvar | Lag | Tid |
---|---|---|---|
Sverre Kile | Bergens Svømmeclub | 17.41,8 | |
Ulf Gustavsen | Oslo Idrettslag | 17.59,4 | |
Carsten Wangsmo | Bergens Svømmeclub | 18.26,9 |
100 m rygg endre
Plass | Utøvar | Lag | Tid |
---|---|---|---|
Paal Aagaard | Trondheim Svømme- og Livredningsklubb | 1.05,9 | |
Tom Olav Sekse | Oslo Idrettslag | 1.07,8 | |
Jan Erik Hansen | Halden SK | 1.08,3 |
200 m rygg endre
Plass | Utøvar | Lag | Tid |
---|---|---|---|
Paal Aagaard | Trondheim Svømme- og Livredningsklubb | 2.24,8 | |
Sverre Kile | Bergens Svømmeclub | 2.26,1 | |
Tom Olav Sekse | Oslo Idrettslag | 2.29,6 |
100 m bryst endre
Plass | Utøvar | Lag | Tid |
---|---|---|---|
Freddy Jacobsen | Tønsberg SK | 1.11,7 Nr | |
Tom Egil Thorstensen | Larvik SK | 1.14,3 | |
Steinar Robarth | Oslo Idrettslag | 1.15,0 |
200 m bryst endre
Plass | Utøvar | Lag | Tid |
---|---|---|---|
Freddy Jacobsen | Tønsberg SK | 2.40,1 Nr | |
Terje Ovesen | Kristiansund Svømme- og Livredningsklubb | 2.43,4 | |
Tom Egil Thorstensen | Larvik SK | 2.45,6 |
100 m butterfly endre
Plass | Utøvar | Lag | Tid |
---|---|---|---|
Bjarne Berg | Bergens Svømmeclub | 1.02,3 nr | |
Atle Melberg | Halden SK | 1.05,6 | |
Ole Johan Moss | Bergens Svømmeclub | 1.05,8 |
200 m butterfly endre
Plass | Utøvar | Lag | Tid |
---|---|---|---|
Bjarne Berg | Bergens Svømmeclub | 2.20,6 | |
Ole Johan Moss | Bergens Svømmeclub | ||
Atle Melberg | Halden SK | 2.27,6 |
400 m medley endre
Plass | Utøvar | Lag | Tid |
---|---|---|---|
Ulf Gustavsen | Oslo Idrettslag | 5.04,6 nr | |
Sverre Kile | Bergens Svømmeclub | 5.07,4 | |
Atle Melberg | Halden SK | 5.23,1 |
Sviktstup endre
Plass | Utøvar | Lag | Poeng |
---|---|---|---|
Frank V. Johnson | Tønsberg SK | 401,70 | |
Sverre Andersen | Tønsberg SK | 377,95 | |
Grunde Vegard | Tønsberg SK | 364,00 |
Kunststup endre
Plass | Utøvar | Lag | Poeng |
---|---|---|---|
Frank V. Johnson | Tønsberg SK | 374,45 | |
Sverre Andersen | Tønsberg SK | 333,75 | |
Grunde Vegard | Tønsberg SK | 330,00 |
Kvinner endre
100 m fri endre
Plass | Utøvar | Lag | Tid |
---|---|---|---|
Anne E. Sivertsen | Trondheim SLK | 1.06,5 | |
Annemor Holseter | IL Jotun | 1.06,9 | |
Helga Steen | Damernes Svømmeklubb | 1.08,3 |
200 m fri endre
Plass | Utøvar | Lag | Tid |
---|---|---|---|
Anne E. Sivertsen | Trondheim SLK | 2.25,3 nr | |
Helga Steen | Damernes Svømmeklubb | 2.26,1 | |
Annemor Holseter | IL Jotun | 2.26,9 |
400 m fri endre
Plass | Utøvar | Lag | Tid |
---|---|---|---|
Trine Krogh | Oslo Idrettslag | 5.12,1 | |
Linda Nielsen | Bergens Svømmeclub | 5.16,4 | |
Bente Bersvendsen | Kirkenes SK | 5.16,9 |
800 m fri endre
Plass | Utøvar | Lag | Tid |
---|---|---|---|
Trine Krogh | Oslo Idrettslag | 10.36,2 nr | |
Linda Nielsen | Bergens Svømmeclub | 10.46,4 | |
Bente Bersvendsen | Kirkenes SK | 11.03,2 |
100 m rygg endre
Plass | Utøvar | Lag | Tid |
---|---|---|---|
Tone Brændvik | Trondheim SLK | 1.15,1 | |
Turid Stien | Bergens Svømmeclub | 1.18.1 | |
Torild Johansen | IL Varg | 1.19,4 |
200 m rygg endre
Plass | Utøvar | Lag | Tid |
---|---|---|---|
Tone Brændvik | Trondheim SLK | 2.39,1 | |
Turid Stien | Bergens Svømmeclub | 2.50,8 | |
Torild Johansen | IL Varg | 2.52,2 |
100 m bryst endre
Plass | Utøvar | Lag | Tid |
---|---|---|---|
Kristin Stallvik | Trondheim SLK | 1.24,7 | |
Kjersti Ranger | IL Varg | 1.24,8 | |
Anne Julsrud | Halden SK | 1.26.2 |
200 m bryst endre
Plass | Utøvar | Lag | Tid |
---|---|---|---|
Kjersti Ranger | Varg | 3.01,1 | |
Kristin Stallvik | Trondheim SLK | 3.06,1 | |
Anne Julsrud | Halden SK | 3.06,9 |
100 m butterfly endre
Plass | Utøvar | Lag | Tid |
---|---|---|---|
Trine Krogh | Oslo Idrettslag | 1.14,2 | |
Stina Neuenkirchen | Kristiansund SLK | 1.15,4 | |
Liv Mikkelborg | KSK | 1.16,9 |
400 m medley endre
Plass | Utøvar | Lag | Tid |
---|---|---|---|
Trine Krogh | Oslo Idrettslag | 5.52,1 | |
Anne E. Sivertsen | Trondheim SLK | 6.01,4 | |
Stina Neuenkirchen | Kristiansund SK | 6.05,8 |
Sviktstup endre
Plass | Utøvar | Lag | Poeng |
---|---|---|---|
Torunn Gran | Tønsberg SK | 314,15 | |
Bente Haraldsen | Tønsberg SK | 275,10 | |
Turid Blixt | Bergens Svømme- og Livredningsklubb | 265,30 |
Kunststup endre
Plass | Utøvar | Lag | Poeng |
---|---|---|---|
Torunn Gran | Tønsberg SK | 264,40 | |
Bente Haraldsen | Tønsberg SK | 219,35 | |
Turid Blixt | Bergens Svømme- og Livredningsklubb | 196,90 |