NM i fotball for menn 2010/Kvalifiseringsrundane

Kvalifiseringa til NM i fotball for menn 2010 omfatta 198 deltakarlag som tevla om 49 plassar i Noregsmeisterskapen 2010. Laga var kvalifisert gjennom sine plasseringar på nivå 4 og 5 i det norske seriesystemet frå sesongen 2009.

Kvalifiseringsrundane fann stad høvesvis 11. og 21. april 2010.

1. kvalifiseringsrunde Endra

Kvik HaldenKolbotn 1–2
BorgarSkjetten 4–3
ØstsidenNordstrand 0–1
Trøgstad/BåstadNesodden 0–4
RakkestadOppsal 0–1
RyggeJutul 2–3
Drøbak/FrognSkedsmo 2–0
ÅsSørumsand 2–3
LanghusSprint-Jeløy 1–2 e.e.o.
GründerTrosvik 2–2 (2–6 e.str.)
OldenborgMysen 2–1
SageneSelbak 6–0
BølerAskim 2–3
VestliÅkrene 6–0
KorsvollGjerdrum 4–1
RøaHauerseter 1–3
UllernGjelleråsen 4–2
FjellhamarHasle-Løren 1–3
RælingenØvervoll Hosle 10–1
HølandLommedalen 3–2
Funnefoss/VormsundGrorud 2–4
SanderNordre Land 4–0
LøtenSøndre Land 3–4
OttestadEidskog 3–2
RingsakerGjøvik FF 2–5
MoelvenTynset 4–2
Kolbu/KKFlisa 1–2
RedalenElverum 0–3
VindFollebu 0–2
JevnakerÅrvoll 5–2
Bygdø MonolittenBirkebeineren 2–8
KongsbergSandar 4–1
Røyken og SpikkestadHolmlia 3–9
 
ModumFalk 4-3
VestfossenFlint 6–7 e.e.o.
ÅssidenTønsberg FK 5-2
Husøy og FoynlandKonnerud 2-3
SvelvikRunar 1–0 e.e.o.
Eik-TønsbergDrammen FK 5-2
KjappSkotfoss 5-0
HerkulesLarvik Turn 5-4
TollnesSkarphedin 4-2
Giv AktLyngdal 2-1
GraneTrauma 1-3
JervUrædd 4-2
VågMandalskameratene 1–2
GimletrollSøgne 3-2
EgersundHinna 2–1
SandvedBuøy 2-0
KleppSkjold 2–0
Staal JørpelandVaulen 0–1
BroddVardeneset 2–1
Vedavåg KarmøyTrio 3–0
AvaldsnesHavørn 1–3
FrøylandÅkra 2-0
Arna-BjørnarFollese 4-1
LyngbøDjerv 1–4 e.e.o.
BjargHovding 1-2
HaldFyllingen 1-8
TertnesOdda 3-0
NordHana 4-0
NorheimsundØystese 0-3
Bergen NordSmørås 2-4
VadmyraBaune 4-0
VareggAustevoll 5-1
VossAskøy 5-1
 
SotraVestsiden-Askøy 4-3
NordhordlandHøyang 5-2
ÅrdalStryn 7-4
VikFlorø 5-0
FjøraJølster 5-3
EidTornado Måløy 4-3
VoldaValder 5-4
HerdSpjelkavik 0-2
RollonBrattvåg 3-0
SunndalTræff 0-2
SurnadalRival 2-0
DahleElnesvågen og Omegn 3-0
KIL/HemneRøros 4-0
OrklaNeset 3-2
TillerVuku 3-1
FrøyaCharlottenlund 2-0
KattemTangmoen 1-3
MalvikHeimdal 3-1
Stjørdals-BlinkNTNUI 2-1
VerdalBuvik 4-2
NamsosBrønnøysund 5-0
SteigenMeløy 5-1
StålkamerateneMosjøen 4-0
InnstrandenLandsås 3-2
SortlandLofoten 3-1
MjølnerSkånland 6–1
BarduFinnsnes 1-2
Lyngen/KarnesFløya 2-4
SkarpIshavsbyen 1–1 (7–8 e.str.)
SkjervøySørøy Glimt 2-1
BjørnevatnKirkenes 5-0
BossekopHammerfest 2-5

2. kvalifiseringsrunde Endra

TangmoenOrkla 2–3
JutulHøland 3–7
SandvedBrodd 0–1
JervGiv Akt 2–1
VaulenKlepp 1–2
HanaVedavåg Karmøy 4–0
ØysteseVoss 0–3
TraumaGimletroll 4–1
HavørnFrøyland 0–2
KonnerudTollnes 0–3
SvelvikGrorud 0–6
EidFjøra 2–3
SurnadalDahle 3–0
IshavsbyenSkjervøy 8–7
BirkebeinerenEik-Tønsberg 1–0
FlintKongsberg 2–4
OppsalRælingen 3–1
 
KolbotnBorgar 3–1
SørumsandSagene 0–4
TrosvikUllern 2–1
Hasle-LørenÅssiden 4–1
FlisaElverum 2–0
DjervFyllingen 0–5
StålkamerateneNamsos 3–1
TræffRollon 1–0
FløyaFinnsnes 3–2
SortlandMjølner 4–1
VerdalTiller 4–1
Arna-BjørnarNordhordland 3–2
VadmyraSotra 5–4
SpjelkavikVolda 2–4
MalvikFrøya 3–0
KIL/HemneStjørdals-Blink 2–3
 
HauerseterSander 2–0
Sprint-JeløyVestli 4–2
AskimKorsvoll 2–4
NesoddenOldenborg 1–5
HolmliaModum 2–3
NordstrandDrøbak/Frogn 0–5
Søndre LandOttestad 1–7
Gjøvik FFMoelven 3–1
KjappHerkules 1–5
MandalskamerateneEgersund 2–0
SmøråsVaregg 1–3
VikÅrdal 0–3
HovdingTertnes 3–2
HammerfestKirkenes 5–4
FollebuJevnaker 0–3
InnstrandenSteigen 5–4